Zmiany na serwerach nazwa.pl

blank

Po raz kolejny na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy ulepszamy i rozbudowujemy naszą platformę hostingową. A więc co nowego? Podwyższamy parametry bezpieczeństwa, wprowadzamy protokół IMAP, a także nowy parametr serwera - „Czas użycia systemu”.

Podwyższenie parametrów bezpieczeństwa ściśle związane jest ze zmianami specyfikacji serwerów z serii Active (m.in. wyższego transferu oraz powierzchni dyskowej), o których informowaliśmy w poprzednim wpisie. W związku z tym część z parametrów bezpieczeństwa została zmodyfikowana i znacznie (nawet dwu- i trzykrotnie) podniesiona tak, by korzystanie z naszych serwerów było dla Ciebie wygodniejsze. Jak Ty to odczujesz? Przede wszystkim masz możliwość bardziej dynamicznego i elastycznego rozwijania swojego serwisu WWW. Wysokość parametrów ustaliliśmy na takim poziomie, aby korzystanie z serwerów Active nie ograniczała potencjału Twojego serwisu, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego modelu rozliczania parametrów usług hostingowych.

Zmiany te wiążą się również, ze wspomnianym już parametrem: "Czas użycia systemu", wynoszącym 2 000 000 sekund, który możesz monitorować w panelu Active.admin (nawiasem mówiąc, również na ten cel rozbudowanym). W tym miejscu możesz zapytać, po co te parametry? Inni tego nie mają! Otóż nie prawda, każdy usługodawca hostingowy posiada podobne parametry, jednak tylko nazwa.pl, jako jedyny hostingodawca na polskim rynku, zdecydował się na ich ujawnienie. Grunt to dobrze poinformowany Klient :)

Ostatnią z modyfikacji jest wprowadzenie protokołu IMAP. Od teraz możesz wybrać czy chcesz korzystać z IMAP czy z POP3 (o tym jak włączyć IMAP możesz dowiedzieć się w Pomocy na stronie nazwa.pl). Co daje Ci pierwsza opcja? Po pierwsze, pełną synchronizację skrzynki pocztowej na serwerze i na komputerze domowym. Oznacza to, iż logując się na konto z dowolnego miejsca (klient pocztowy, bądź online) masz dokładnie taki sam układ folderów i zawartość skrzynki, dzięki czemu oszczędzasz czas na powtarzaniu tej samej czynności (np. tworzenie folderów) w dwóch różnych miejscach. Przykładowo, utworzenie folderu poprzez program Active.office, spowoduje jego pojawienie się w kliencie pocztowym. IMAP daje także możliwość dostępu do jednego konta pocztowego wielu użytkownikom jednocześnie. Co ponadto? Korzystanie z IMAP umożliwia pobieranie nagłówków wiadomości bez konieczności ściągania na lokalny komputer kompletnej zawartości wszystkich maili wraz z załącznikami. Wiąże się to z ograniczeniem wykorzystania transferu danych oraz daje Ci możliwość pobrania jedynie tych wiadomości, które są dla Ciebie interesujące.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z dokładną specyfikacją serwerów Active.

Odwiedź Blog NetArt na www.blog.nazwa.pl

Zagadnienia: serwery, active, parametry print