Zapomniałem hasła do konta e-mail. Co zrobić?

blank

Nikomu chyba nie trzeba przypominać, iż hasła dostępu do usług wirtualnych, takich jak poczta e-mail, powinny być informacją jak najbardziej poufną i nie powinno być znane nikomu poza użytkownikiem, który z nich korzysta. A, że pamięć ludzka jest zawodna, nieraz zapominamy o tym, jakie hasło ustawiliśmy. W tej sytuacji, kiedy ani my, ani nikt inny nie zna hasła do konta, korzystanie z poczty e-mail jest niemożliwe. Dlatego też opcja odzyskiwania haseł do kont e-mail jest niezastąpiona. Jak można z niej skorzystać w nazwa.pl? Wszystko zależy od tego, jakiego typu konto pocztowe u nas posiadasz.

- darmowe konto pocztowe:

Zapomniane hasło dostępowe dla darmowego konta pocztowego, otrzymanego razem z zarejestrowaną w nazwa.pl domeną, możesz zmienić po zalogowaniu się do Panelu Klienta. Z menu po lewej stronie wybierz link "Twoje domeny", po czym na liście domen kliknij w nazwę domeny, dla której dokonywane będą modyfikacje. W sekcji "Darmowe konto pocztowe" kliknij w link zmień hasło. Po wpisaniu w formularzu hasła do Panelu Klienta oraz dwukrotnie nowego hasła konta pocztowego, zatwierdź zmiany klikając w przycisk "Zmień".

- konto e-mail w ramach serwera:

Zmiany zapomnianego hasła dokonać możesz po zalogowaniu się do programu Active.admin. Z menu po lewej stronie okna programu kliknij w link „Wykaz kont”, wyszukaj żądane konto i kliknij w jego nazwę. Odszukanie nazwy konta można przyśpieszyć, dzięki wyszukiwarce znajdującej się w prawym górnym rogu panelu. W celu zmiany hasła do konta, należy w formularzu wprowadzić dwukrotnie nowe hasło. Po zatwierdzeniu formularza hasło zostanie zmienione na nowe, a program wyświetli potwierdzenie modyfikacji konta.

Mamy nadzieję, iż funkcja ta, choć przydatna, nie będzie Ci zbyt często potrzebna. Jednak warto wiedzieć o jej istnieniu i o tym, że zapomniane hasło nie stanowi przeszkody (no może przez chwilę) w korzystaniu z poczty e-mail :)

Odwiedź Blog NetArt na www.blog.nazwa.pl

Zagadnienia: bezpieczeństwo, poczta, Active.office print