Tak jak Buddy Fox...

blank

Oglądałeś film „Wall Street” z Charlie Sheen"em i Michael"em Douglas"em? Młody makler giełdowy o ogromnym talencie i jeszcze większym szczęściu, zyskuje uznanie swojego otoczenia, miłość (a może raczej zainteresowanie) kobiety, która była poza jego zasięgiem, a szampan leje się strumieniami. Do czasu... No, ale nie zdradzamy dalej :) Kto oglądał ten wie o co chodzi, a kto nie, ten powinien obejrzeć. W każdym razie morał jest prosty: „Droga na skróty nie zawsze prowadzi tam, gdzie by się chciało”.

A przecież są metody inwestowania, które mogą przynieść całkiem intratne korzyści i to bez jakiegokolwiek ryzyka czy stresu. Mowa oczywiście o naszej Giełdzie Domen. We wrześniu będziemy świętować jej pierwsze urodziny. Przez ten czas wypełniła się ponad 30 tysiącami adresów szukających nowych właścicieli. Wiele z nich jest na prawdę godnych uwagi – zresztą oceń sam.

Jeżeli chciałbyś dołączyć do grona inwestorów to przedstawimy Ci, jak możesz to szybko zrobić.

Pierwszym krokiem jest oczywiście posiadanie domeny. Jeżeli już taką masz i chciałbyś ją sprzedać to możesz od razu przeskoczyć do kolejnego akapitu. Jeżeli natomiast nie możesz się pochwalić wielkością swojego domenowego portfolio, możesz to szybko uzupełnić. W tym celu zapraszamy do wyszukiwarki domen w serwisie nazwa.pl i sprawdzenia, czy wolne są adresy WWW, które mogą wzbudzić czyjeś zainteresowanie. Dzięki promocji „Domeny za darmo!” nie będzie Cię to wiele kosztowało.

Wystawianie posiadanych domen na sprzedaż odbywa się z poziomu Panelu Klienta, dlatego należy się do niego zalogować. Następnie powinieneś przejść do listy Twoich domen. Pod każdą znajdują się trzy buttony. Ostatni z nich - „sprzedaj”, umożliwia sprzedaż domeny za pośrednictwem Giełdy Domen serwisu nazwa.pl. Po jego kliknięciu otwiera się okno, w którym należy wprowadzić oczekiwaną cenę. Jeżeli nie przekracza ona 10 000 zł, serwis nazwa.pl nie pobiera żadnej prowizji. W innym przypadku wynosi ona zaledwie 0,01%. Warto również przypisać adres do dostępnych kategorii (np. biznes, imiona i nazwiska, moda, itd.). Ułatwiają one osobom, które byłyby zainteresowane daną domeną jej wyszukanie. Kolejną opcją jest określenie typu domeny: IDN (czyli zawierające znaki narodowe np. ł, ą, ę), jednowyrazowe, literówki. Możliwe jest również podanie loginu Panelu Klienta, do którego ma być skierowana oferta jeżeli chcesz, aby miała ona status prywatnej. Następnie wystarczy zapoznać się z regulaminem korzystania z usługi Giełdy Domen i zatwierdzić wprowadzone informacje.

Jeżeli chciałbyś wystawić większą liczbę domen, to nie musisz powtarzać powyższych czynności dla każdej z nich. Wystarczy, że w menu „Giełda Domen – sprzedaż” wybierzesz zakładkę „sprzedaj domeny”. Pojawi się lista posiadanych adresów, a wraz z nimi możliwość wprowadzenia ceny, określenia kategorii i typu. Następnie zaznacz, które domeny mają być opublikowane i określ parametry oferty. W tym przypadku również należy zapoznać się z regulaminem i zatwierdzić wprowadzone zmiany.

Do listy wystawionych na sprzedaż adresów WWW można przejść w każdej chwili wybierając z menu „Giełda Domen – sprzedaż” opcję „twoje oferty”. Po kliknięciu w jedną z pozycji na liście można zobaczyć jej szczegóły, w tym informacje o dacie publikacji oraz otrzymanych propozycjach kupna. W tym oknie możliwe jest również edytowanie wcześniejszych ustawień, a także wycofanie propozycji sprzedaży.

Gdy ktoś zdecyduje się zakupić domenę i wpłaci wymaganą kwotę, zostaniesz o tym poinformowany drogą mailową. Stosowna informacja pojawi się także w Twoim Panelu Klienta. Do sfinalizowania transakcji konieczne jest wykonanie cesji, czyli zmiany Abonenta. Stosowny wniosek znajdziesz w szczegółach sprzedawanego adresu WWW. Należy go wydrukować, wypełnić i przesłać do NetArt.

Gdy wszystkie dokumenty dotrą do nas wtedy transakcja jest finalizowana – kupujący otrzymuje domenę, a Ty pieniądze. Będą one dostępne w zakładce „Stan nadpłat”. Możesz je w każdej chwili wypłacić, albo przeznaczyć na kolejne domeny, które pomogą Ci zwiększać kapitał i stać się rekinem giełdowym :)

Życzymy powodzenia!

Zagadnienia: domeny, Giełda Domen print