Organizacja treści w Active.office

blank

Zapewne już mieliście okazję poznać nasz organizer – Active.office. Nawet jeżeli jeszcze z niego nie skorzystaliście, to pewnie czytaliście porady i artykuły opisujące, jak można dzięki niemu planować swoje działania. W poniższym wpisie chcielibyśmy zaprezentować kilka funkcjonalności, które ułatwią Wam organizację pracy za jego pomocą. Dzięki nim z łatwością będziecie mogli porządkować poszczególne elementy, a ich odnalezienie w razie potrzeby nie będzie stanowiło absolutnie żadnego problemu.

Zacznijmy od pierwszej zakładki, czyli poczty. Standardowe foldery to: „Odebrane”, „Wysłane”, „Robocze”, „Kosz” i „Spam”. Do nich przyporządkowane są maile w zależności od ich charakteru i podejmowanych przez Was działań. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podział ten rozbudować. Klikając prawym przyciskiem myszy na jeden z folderów można dodawać nowe podkatalogi, a na nazwę konta dodaje się katalogi główne. Nowe foldery odróżniają się kolorem. W ten sposób bardzo łatwo wprowadza się porządek w swojej korespondencji. Wybrane wiadomości można przenieść w nowe miejsce samodzielnie, jednak sam program może również odpowiednio przyporządkowywać odebrane e-maile. W tym celu wystarczy jedynie właściwie skonfigurować filtry dostępne w zakładce „Właściwosci” widocznej w menu „Konta”. W karcie „Filtry” można wybrać, według jakich kryteriów ma się odbywać segregacja (np. temat wiadomości lub nadawca) i do którego spośród istniejących folderów ma trafić wiadomość.

Następny moduł pozwala porządkować kontakty wpisane w pamięć programu. W zakładce „Zarządzanie” można tworzyć nowe książki kontaktowe, dzięki czemu możliwy jest podział, np. na kontakty służbowe i prywatne. Możliwe jest również przyporządkowywanie na niższym poziomie. Służą temu „Grupy”. Może to być przykładowo nazwa przedsiębiorstwa. Przyporządkowywani będą tam jego pracownicy. Nowy kontakt możecie przypisać zarówno do określonej książki, jak i grupy już na etapie jego tworzenia lub potem edytując go.

Zakładka „Zarządzanie” jest również pomocna w kolejnych trzech modułach. Umożliwia ona tworzenie nowych kalendarzy, list zadań i kategorii notatek. Wszystko to po to, abyście w szybki i łatwy sposób docierali do szukanych informacji. Tworząc czytelny podział, np. dzieląc kalendarz i listy zadań, na te które związane są z obowiązkami służbowymi i te, które mają charakter prywatny, łatwiej jest odnaleźć się w przypadku wzrastania liczby zdarzeń.

Mamy nadzieję, że te i inne funkcjonalności sprawią, że nic Was nie zaskoczy i nie umknie Waszej uwadze. Zachęcamy także do zapoznawania się z filmikami prezentującymi możliwości stwarzane przez program Active.office. Możecie to zrobić w zakładce „Poradniki”.

Odwiedź Blog NetArt na www.blog.netart.pl

Zagadnienia: poczta, Active.office print