Jakich informacji odnośnie usług i Abonenta może udzielić BOK?

blank

W trosce o jak najlepszą jakość obsługi Klienta oraz bezpieczeństwo przechowywanych informacji, Biuro Obsługi Klienta NetArt nie może udostępniać Klientowi żadnych informacji, bez jego uprzedniej weryfikacji. Ochrona danych to sprawa priorytetowa, dlatego każdy konsultant ma obowiązek poprosić Cię o podanie danych identyfikacyjnych firmy czy też Twoich danych personalnych, a także kodu autoryzującego z Panelu Klienta.

Częstym błędem podczas kontaktowania się z BOK jest nieposiadanie danych do potwierdzenia swojej tożsamości. Wystarczy, że przed wykonaniem telefonu czy rozpoczęciem korespondencji na Livechat, zalogujesz się do swojego Panelu Klienta i w zakładce „Twoje dane” klikniesz na kod autoryzujący, a następnie podasz go konsultantowi. Jeżeli chcesz napisać e-mail do BOK ważne, abyś prowadził korespondencję z kontaktowego adresu e-mail, podanego w Panelu Klienta, co pozwoli jednoznacznie Cię zweryfikować.

Spełnienie warunków weryfikacji w BOK pozwoli Ci uzyskać istotne informacje na temat:

  • terminu zakończenia ważności usługi (domeny, serwera czy też Strony WWW);
  • promocji z jakich możesz skorzystać;
  • pomocy w zakresie konfiguracji domeny;
  • informacji technicznych dotyczących funkcjonowania serwera (parametry bezpieczeństwa, statystyki);
  • statusu zleconej przez Ciebie dyspozycji dla BOK;
  • statusu złożonego przez Ciebie wniosku (o cesję, zmianę nazwy Abonenta, zmianę kontaktowego adresu e-mail w Panelu Klienta);
  • wdrożenia Strony WWW.

Kwestia uzyskania informacji na temat Abonenta domeny jest w głównej mierze uzależniona od publikacji tych danych w ogólnodostępnych bazach WHOIS. Jeżeli chcesz uzyskać informacje na temat Abonenta domen znajdujących się w Twoim Panelu Klienta wystarczy, że spełnisz warunki weryfikacji. Jeśli jednak interesują Cię informacje na temat Abonenta domeny nie znajdującej się na Twoim koncie, konsultant może przekazać Ci wyłącznie informacje, które są widoczne w bazie WHOIS. W przypadku gdy Abonentem jest firma dane są widoczne w każdej bazie (dla domen globalnych zarejestrowanych w NetArt istnieje możliwość ukrycia danych Abonenta). Wtedy też konsultant może poinformować Cię o nazwie firmy i adresie jej siedziby.

Trudniej będzie Ci odnaleźć informacje na temat danych osoby fizycznej, ponieważ są one widoczne jedynie w przypadku domen globalnych (dla domen polskich i europejskich dane są niedostępne). Jeżeli jednak jesteś zainteresowany kupnem takiej domeny, możesz skorzystać z możliwości zachęcenia go do wystawienia domeny na Giełdzie Domen serwisu nazwa.pl.

Odwiedź Blog NetArt na www.blog.netart.pl

Zagadnienia: bezpieczeństwo, BOK print