Ile domen powinna posiadać firma?

blank

Odpowiedź jest prosta: 14 lub trylion. Dlaczego? Bo to ulubione liczby Netka :)

Tak poważnie, nie ma uniwersalnego wzoru na to, ile adresów WWW powinno zarejestrować przedsiębiorstwo. Jednak każda firma może sama taki „wzór” stworzyć po przeanalizowaniu wszystkich aspektów wiążących się z rejestracją domen. W pakiecie adresów WWW powinny znaleźć się te adresy, których nazwa i/lub rozszerzenie może kojarzyć się z firmą, jej produktami bądź sferą działalności.

Podstawowy pakiet domen, jaki każde przedsiębiorstwo powinno posiadać, to kombinacje nazwy firmy / produktów z najpopularniejszymi wśród polskich Internautów rozszerzeniami, np. twojanazwa.pl.

 

Chcesz mieć pewność, że Twoja firma nie padnie ofiarą cybersquattera, a nieuczciwa konkurencja nie będzie miała sposobności do wykorzystania domeny z nazwą firmy do niecnych celów? Powinieneś więc zarejestrować także domeny będące kombinacją nazw Twojej marki ze słowami kluczowymi, określającymi Twoją działalność w różnych rozszerzeniach, np. twojanazwa-minibusy.pl.

Warto także zastanowić się nad zakupem domen z rozszerzeniami funkcjonalnymi, które najbardziej odpowiadają branży, a także domen regionalnych – wskazujących na region. To rozwiązanie, oprócz kwestii zabezpieczenia marki, wpływa korzystnie na wizerunek. Dlaczego? Dzięki zastosowaniu rozszerzeń odpowiadających danemu regionowi czy miastu, marka staje się niejako „bliższa” klientowi.

Reasumując, zgodnie z zasadą „Od przybytku głowa nie boli”, im więcej domen posiada firma tym:

  • bardziej zabezpieczona jest jej marka, przed negatywnymi działaniami w Sieci,
  • łatwiejsze jest dotarcie do strony WWW firmy.

Martwisz się o koszty? Niepotrzebnie, w nazwa.pl specjalnie dla firm przygotowane zostały promocje, dzięki którym zarejestrujesz wszystkie adresy WWW za grosze, a niektóre (np. z grupy domen polskich) będziesz mógł testować przez rok całkowicie za darmo.

Więc jeśli przychodzi Ci do głowy adres WWW, który byłby odpowiedni dla Twojej działalności - śmiało rejestruj! :)

Zagadnienia: domeny, rejestracja domen print