Amerykański kryzys a rynek szkoleniowy

Ewaluacja

Trudno jest być optymistą śledząc wydarzenia na światowych parkietach i czytając informacje w gazetach o kolejnych bankach stojących na skraju bankructwa. Pocieszenie znalazłem w danych dużej amerykańskiej firmy doradczej.

Według badań amerykańskiej firmy Bersin&Associates w ciągu najbliższy kilku lat nastąpi niemal dwukrotny wzrost szkoleń korporacyjnych. Same szkolenia dotyczące przywództwa osiągną wartość przeszło 12 miliardów dolarów. Amerykanie są przekonani, że rozwijanie umiejętności przywódczych średniej i wyższej kadry zarządzającej przełoży się na wyniki firm.

Takie prognozy, jako partnera w firmie szkoleniowej Delta Training, tylko mnie cieszą. Tym bardziej, że polski rynek szkoleniowy jest na dużo niższym poziomie rozwoju w porównaniu do rynku amerykańskiego. Cieszę się również z popularności szkoleń dotyczących przywództwa, bo właśnie wprowadziliśmy do naszej oferty unikatowy, niezwykle interesujący i skuteczny program przywództwa transformacyjnego.

Nie rezygnuj ze szkoleń

Trend wzrostowy polskiego rynku edukacji biznesowej się utrzyma. Jestem przekonany, że nawet gdy firmy odczują efekty spowolnienia gospodarczego wynikającego z kryzysu instytucji finansowych w USA, to nie zrezygnują ze szkoleń. Właśnie w takim trudnym momencie, tym bardziej nie powinny tego robić. Takie decyzje wymagają jednak odwagi HR menedżerów i ich przełożonych z zarządu.

Odzyskaj zaufanie klientów

Teraz przed amerykańskimi bankami stoi wyzwanie odzyskiwania zaufania klientów. Zaufanie w tej branży jest kluczowe. W tym właśnie mogą pomóc profesjonalne szkolenia. Natomiast w przypadku polskiego rynku, obecnie należy zdbać o podtrzymanie zaufania klientów. Już słychać, że ludzie zastanawiają się co robić z pieniędzmi ulokowanymi w bankach. W atmosferze ogólnoświatowej paniki, strachu przed bankructwem, wystarczy jeden tekst w gazecie, plotka, że jakiś polski bank ma kłopoty, by klienci szturmem ruszyli do okienek wycofywać pieniądze. A tego nie przetrwałby żaden bank.

Nie można dopuścic do tego, by zdewaluowało się znane powiedzenie "pewne jak w banku".

więcej ciekawych i praktycznych informacji na: http://www.deltatraining.pl/strefaWiedzy.html

Zagadnienia: Szkolenie, szkolenia, przywództwo, kryzys print