Steve Jobs – Przeobrażanie Świata

Steve Jobs – Przeobrażanie Świata

Dlaczego Steve Jobs był gwiazdą nowych technologii? Jobs był kimś więcej niż komputerowym maniakiem.Fascynowało go jak wykonać technologie, które będą kompatybilne nie tylko z innymi maszynami, ale z człowiekiem. Tworzył z myślą o użytkowniku. Dlatego jego innowacje tak szybko się upowszechniły i tak bardzo przeobraziły naszą rzeczywistość.

 

Steve Jobs zmienił świat. Jego firma jako pierwsza w historii masowo produkowała komputery osobiste. Zaczęło się od manufaktury w garażu, aby po kilku latach Apple podbiło rynek Macintoshem. Jobs zrewolucjonizował rynek muzyczny, dając nam I-Poda i zbierając w jednym wirtualnym miejscu twórczość muzyczną artystów całego globu. Muzyka stała się dostępna dla wszystkich. Za sprawą Pixara Jobs zburzył i na nowo odbudował kino animowane. Toy Story rozpoczęło nową epokę w dziejach animacji.

 

To wszystko nie stałoby się, gdyby Jobs był introwertycznym inżynierem albo zwykłym łowcą pieniędzy. Fundamentalnym składnikiem jego sukcesu było dążenie do przeobrażenia świata. Sam Jobs ujął tak to, co uważał za najważniejsze: „nie robienie pieniędzy, lecz tworzenie wielkich rzeczy i wytężanie wszystkich sił, by umieścić je w strumieniu historii i ludzkiej świadomości”.

Zagadnienia: Steve Jobs, Maciej Podhajski, przeobrażanie świata print