TARGET SAMIEC

blank

Jak zrobić serwis internetowy skierowany głównie dla panów? Jak przy okazji sprzedać nowy, kontrowersyjny produkt, jakim jest maszynka do golenia najintymniejszych miejsc na męskim ciele?

Podajemy 5 bezsprzecznych faktów, dzięki którym nowy sajt Philipsa wywołuje przysłowiowy opad szczęki. Zobaczcie Państwo (panowie) sami klikając na www.shaveeverywhere.com

  1. Strona wykorzystuje modną technologię e-video. Co więcej, wykorzystuje ją w poprawny sposób. Sekwencje video ładują się szybko, dzięki czemu nie tracimy zainteresowania panów z niecierpliwością oczekujących informacji o nowej maszynce Philipsa.
  2. Serwis jest zabawny. Jego autorzy zatrudnili w roli głównej (i jedynej) naprawdę utalentowanego aktora, Jaffa Meachama. Mimika twarzy, gesty, sposób przekazywania treści, muzyczne video w jego wykonaniu – stoją naprawdę na najwyższym poziomie. Sprytnie wybrnięto również z problemu nazewnictwa intymnych części męskiego ciała. Zresztą – posłuchajcie Państwo wiadomości nagranej przez babcię głównego bohatera na jego telefonie komórkowym. Zrozumiecie, o czym mówię.
  3. Projekt jest odważny! Pojawiają się w nim między innymi niedwuznaczne wzmianki o głównym bohaterze spędzającym noc z dwoma kobietami. Wszystko to jednak podane jest w zabawny i zgrabny sposób, dzięki czemu, miejmy nadzieję, nie razi damskiej części publiczności.
  4. Niezależnie od swej humorystycznej otoczki strona jest praktyczna. W jasny sposób pokazuje, jak i dlaczego używać maszynki do golenia intymnych części męskiego ciała. Silnie eksponuje unikalne cechy produktu. Można wiele się dowiedzieć ;)
  5. I wreszcie – serwis jest interaktywny w pełnym tego słowa znaczeniu. Panowie, zanim zdecydujecie się użyć nowej maszynki Philipsa na sobie, zdecydujecie się na jazdę próbną! Waszym zadaniem będzie ogolić japońskie drzewka bonzai.
  6. Podsumowując, serwis sprzedaje produkt skierowany ekskluzywnie dla mężczyzn i został stworzony bez dwóch zdań dla panów. Sądzę jednak, że i paniom się spodoba. Innowacyjny, odważny i humorystyczny marketing wirusowy, które zapewnił stronie błyskawiczny rozgłos. Czyli dokładnie tak, jak powinno się promować kontrowersyjne produkty.

Zagadnienia: reklama, e-marketing, e-biznes, serwis WWW print