Jak zachować spójność adresów e-mail dzięki serwerom Active?

blank

Wprowadzona w ostatnim czasie na naszych serwerach możliwość tworzenia kont pocztowych o tej samej nazwie w wielu domenach głównych, była już przez nas opisywana i mamy nadzieję, że mieliście okazję z niej skorzystać. W tym wpisie chcemy przedstawić kilka możliwości, w przypadku których ta unikalna funkcjonalność może okazać się bardzo przydatna.

Przypadek 1.

W ramach „Naszej firmy” powstaje „Nasza nowa firma”, która jest osobną działalnością, pozostającą w zależności od pierwotnej spółki. Ponieważ „Nasza nowa firma” nie potrzebuje dużej liczby kont pocztowych, gdyż zakres jej działań jest okrojony, wykorzystujemy dotychczasową powierzchnię dyskową serwera. Chcielibyśmy jednak, aby kontakt z nową firmą odbywał się poprzez adres mailowy rozpoczynający się np. od słowa „biuro”, gdyż do tego przyzwyczajeni są dotychczasowi klienci „Naszej firmy”. Możemy to zrobić. Adresy kontaktowe będą wtedy miały postać: biuro@naszafirma.pl oraz biuro@naszanowafirma.pl i może być na nich prowadzona niezależna korespondencja elektroniczna.

Przypadek 2.

„Nasza firma” oferuje szereg usług, które posiadają swoje serwisy produktowe dostępne na stronach: www.naszausluga1.pl, www.naszausluga2.pl, www.naszausluga3.pl. Klienci mogą z nich skorzystać składając zamówienia na adres rozpoczynający się od wspólnej części „zamowienie@”, po której następuje domena danej usługi, np. zamowienie@naszausluga1.pl lub zamowienie@naszausluga3.pl. W ten sposób zapytania trafią do osób odpowiedzialnych za poszczególne usługi.

Przypadek 3.

„Nasza firma” prowadzi kilka akcji promocyjnych dla swoich produktów. W tym celu zostały stworzone nowe serwisy WWW, na których Internauci mogą zapoznać się ze szczegółami i wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Odpowiedzi mogą być wysyłane na odrębne skrzynki osób nadzorujących akcje promocyjne. Skrzynki te mogą mieć postać: konkurs@akcja1.pl oraz konkurs@akcja2.pl.

Przypadek 4.

Właściciel „Naszej firmy” jest zadowolony z jakości poczty na serwerach Active do tego stopnia, że postanowił utworzyć konto pocztowe w swojej domenie jankowalski.pl. Jednak adres poczta@naszafirma.pl już istnieje, a taka forma adresu byłaby najlepsza. Nic nie stoi na przeszkodzie. Właściciel może utworzyć swoje konto poczta@jankowalski.pl.

 

Ilość możliwych rozwiązań jest trudna do wyczerpania. Zależy jedynie od aktualnych i przyszłych potrzeb przedsiębiorstwa, a wymienione powyżej przypadki to tylko ich namiastka. W każdym razie wierzymy, że oddana funkcjonalność aktywnie przyczyniać się będzie do rozwoju przedsiębiorstw korzystających z serwerów Active.

Odwiedź Blog NetArt na www.blog.nazwa.pl

Zagadnienia: active, poczta print