8 błędów popełnianych przez kobiety w relacjach z mężczyznami

Kobieta

Przyciągnij MiłośćTM - część III

Kilka dni wcześniej zadałam sobie pytanie, że chcę wiedzieć, jakie najczęściej kobiety popełniają błędy w związkach z mężczyznami. We śnie siedziałam z ukochaną Babcią przy stole w jej domu i zapisywałam co mi mówiła. Oto te notatki, do których dodałam następnie własne przemyślenia i przykłady. Choć pisałam ten artykuł z myślą o kobietach, drodzy panowie też znajdą w nim dla siebie ciekawą lekturę i inspirację, a niektórzy nawet bardzo się ucieszą.

8 najczęściej popełnianych błędów przez Kobiety w relacjach z mężczyznami:

1.Zbyt wcześnie (szybko) - "goniąc za modą na seks" wskakują do łóżka mężczyźnie, nawet gdy nie mają na to ochoty, by zatrzymać przy sobie partnera lub nie zniechęcić mężczyzny.

Jeżeli kobiecie zależy na trwałym związku z mężczyzną dobrze jest jak da sobie czas na lepsze poznanie mężczyzny zanim rozpocznie współżycie seksualne. Warto pamiętać, że różnica między wyborem partnera do przelotnego związku, a związku trwałego wg psychologii ewolucjonistycznej polega głównie na tym, że kobieta im trudniejszą jest do zdobycia tym lepszą partnerką jest do związku trwałego w oczach mężczyzny. Im łatwiejsza jest do zdobycia, im szybciej trafia mężczyźnie do łóżka tym samym daje znak mężczyźnie, że dla innych też jest łatwa do zdobycia i każdemu może szybko wskoczyć do łóżka, mniejszą ma wartość dla mężczyzny jako partnerka na stałe. Mężczyźnie zależy na wierności i ekskluzywnym dostępie do zasobów kobiety, to jest jej seksualności. Dopiero potem obok wierności wchodzi w grę miłość, zaangażowanie uczuciowe, życzliwość, intelekt i inne walory.

Czasami mężczyźni grają przed kobietą, udając, że zależy im na długotrwałej relacji, by pozyskać kobietę i dostęp do jej seksualności, najcenniejszego dobra kobiety wg teorii ewolucji. Jeśli mężczyźnie naprawdę zależy na kobiecie to potrafi poczekać na pełen dostęp do kobiety zabiegając o jej względy i okazując trwałe zaangażowanie.

Rola trudnej do zdobycia kobiety sygnalizuje w kontekście przyszłego małżeństwa wierność i wysoką wartość przy jednoczesnej względnej dostępności dla wybranego partnera. Podnosi to wartość kobiety co pasuje do upodobań mężczyzn. Jednocześnie przynosi korzyść kobiecie, gdyż sprawdza gotowość mężczyzny do inwestowania swoich zasobów w tę kobietę i jej zdobycie; jak pisze D. Buss. Czasem kobiety próbując zdobyć mężczyznę stosują taktykę łatwego dostępu seksualnego. Mężczyzna zostaje zdobyty, uzależniony przez kobietę potem ona stale podnosi korzyści z pozostania w związku, a jednocześnie koszty z jego opuszczenia. Relacja, która wyglądała na seks bez zobowiązań posłużyła podniesieniu zaangażowania mężczyzny w związek. Pozostaje zadać sobie pytanie: Czy taki sposób zdobywania mężczyzny przynosi długofalowe korzyści kobiecie i jest trwały?

2. Kobiety nie szanują siebie i swoich potrzeb, godzą się na kompromisy wbrew sobie.

Podam dość skrajny anonimowy przykład stosowania przemocy emocjonalnej i fizycznej przez mężczyzn wobec kobiet. Przypuszczam, że wiele więcej jest takich przypadków związków, w których mężczyzna formę poniżania godności kobiety traktuje jako strategię utrzymania jej przy sobie. Pewna kobiet przyznała mi się ostatnio jakby usprawiedliwiając swoje decyzje, że już ma dość życia z mężczyzną, który ją ciągle oszukuje i nigdzie nie może utrzymać się dłużej w pracy co nie zapewnia stabilności jej i rodzinie.

Początkowo było to dla niej wygodne, ona pracowała, a on wychowywał maleńkie dzieci, ale gdy zaczął nadużywać alkoholu wtedy nie była pewna czy dzieci mają właściwą opiekę, gdy zostawiała je na cały dzień z ojcem. Nie mogła na niego liczyć. Przestało jej się podobać liczenie tylko na siebie i nie spełnianie przez mężczyznę obowiązków głowy rodziny, a do tego jeszcze spłacanie zaciągniętych przez niego długów. Godziła się na kompromisy i nieustanne dawanie mu szansy i jego obiecywanie poprawy ze względu na dzieci, jednak, gdy zaczął na nią podnosić rękę, uciekając się do przemocy fizycznej i pozbawiając ją zarobionych przez nią pieniędzy na rodzinę, zdobyła się na odwagę by wyrzucić go z domu. Mimo iż wszystkie obowiązki wychowania dzieci i pracy zarobkowej spadły na nią znaleźli się życzliwi ludzie, którzy pomogli jej utrzymać optymizm i wiarę, że może zmienić życie na lepsze. Postanowiła zakończyć wieloletni toksyczny związek, wziąć rozwód i rozpocząć nowe życie. Jak wiele jest w Polsce kobiet, które godzą się na życie z mężczyzną ze strachu wbrew swojej godności osobistej?

Wg psychologii ewolucjonistycznej mężczyźni, którzy tracą pracę i nie są w stanie zapewnić partnerce i jej potomstwu trwałego dostępu do dóbr materialnych i jednocześnie zapewnić utrzymania rodzinie, częściej narażeni są na rozwody, do których dąży żona, gdy mężczyzna przestaje spełniać rolę dostarczyciela dóbr niezbędnych do utrzymania rodziny. Dla kobiety najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa i dostęp do zasobów ekonomicznych partnera.

3. Poświęcają się dla mężczyzn kosztem swojej kariery i realizacji zawodowej

Pamiętam klasyk N. Hill w "Myśl i Bogać się" napisał, że właściwa kobieta potrafi zbudować mężczyznę, a niewłaściwa zniszczyć. Sukces mężczyzny w dużej mierze zależy od tego, z jaką partnerką się zwiąże i jakie ma wsparcie emocjonalne z jej strony. Przykład milionera z życia wzięty opiszę w innej publikacji.

Kontynuacja za tydzień.

Wyrazy szacunku i miłości dla Każdej Babci & Dziadka

Zagadnienia: coaching, Rozwój, asertywność, samodoskonalenie print