Alvernia Studios Sp. z o.o.

Pokaż kontakt e-mail, www
Poproś o ofertę
Umów spotkanie

ul. Ferdynanda Wspaniałego 1Alwernia

Zadzwoń i poinformuj Firmę, że dzwonisz z nf.pl

lub podaj numer telefonu i poczekaj na kontakt od firmy

O nas

Alvernia Studios to największe i najnowocześniejsze studio filmowe w Polsce. Wytwórnia łączy kompleksowe usługi filmowe z inwestycjami we własne produkcje i koprodukcje. Studio produkuje filmy fabularne przeznaczone do międzynarodowej dystrybucji, projekty muzyczne i reklamowe oraz uczestniczy w produkcji gier wideo. Do ważniejszych realizacji należą między innymi:
„Bhaag Milkha Bhaag”, reż. Rakeysh Omprakash Mehra (Indie, 2013), „Gorejący Krzew”, reż. Agnieszka Holland (Czechy, 2013) „Arbitraż”, reż. Nicholas Jarecki (USA-Polska, 2012), „Droga na drugą stronę”, reż. Anca Damian (Rumunia-Polska, 2011), „Essential Killing”, reż. Jerzy Skolimowski (Irlandia-Norwegia-Polska-Węgry, 2010).

Na kompleksową ofertę wytwórni składają się: studia zdjęciowe, wyposażone między innymi w sferyczny, bezcieniowy bluescreen, studia nagrań, flota kamperów filmowych zbudowana na bazie kontenerów typu swap bodies, pełne spektrum sprzętu zdjęciowego oraz system motion capture oparty na ultranowoczesnych kamerach Vicon.

Studio oferuje także pełen zakres usług postprodukcyjnych, poczynając od laboratorium negatywowego z transferem telekino, przez skanowanie, korekcję kolorów, efekty specjalne, po pełną postprodukcję dźwięku łącznie ze zgraniem finalnym i kodowaniem Dolby.

Kompleksowe usługi świadczone są przez międzynarodowy zespół doświadczonych profesjonalistów, wspieranych przez najnowocześniejsze technologie, wymagane do realizacji najbardziej złożonych projektów.

Wytwórnia została założona przez Stanisława Tyczyńskiego, przedsiębiorcę, założyciela i właściciela RMF FM: pierwszej prywatnej stacji radiowej w Polsce, która osiągnęła jeden z najwyższych wskaźników słuchalności w Europie.

Inwestycja została doceniona przez Unię Europejską i wsparta funduszami w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W 2012 roku studio otrzymało wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w kategorii „Innowacyjny Projekt – Nowatorskie Rozwiązanie”.

Alvernia Studios posiada certyfikaty Dolby Premier Studio Certification, Truelight Theatre Certification, jest także członkiem programu Kodak Imagecare. „The Hollywood Reporter” zaliczył Alvernia Studios w poczet najbardziej obiecujących studiów filmowych, porównując krakowski kompleks do słynnych europejskich wytwórni – Pinewood i Babelsberg.