54.4416582 18.5667488

Impressio Art Management Bożena Harasimowicz

Pokaż kontakt e-mail, www
Poproś o ofertę
Umów spotkanie

ul. Chopina 15/1Sopot

Zadzwoń i poinformuj Firmę, że dzwonisz z nf.pl

lub podaj numer telefonu i poczekaj na kontakt od firmy

O nas

Dbamy o prestiż polskiej kultury - KSZTAŁCIMY, WSPIERAMY, PROMUJEMY...

Agencja Artystyczna Impressio Art Management powstała dnia 9 marca 2009 roku. Właścicielem jest śpiewaczka i pedagog - prof.Bożena Harasimowicz. Celem agencji jest promocja młodych śpiewaków z Polski i zagranicy na polskim rynku muzyki klasycznej, wspieranie edukacji artystycznej poprzez organizację mistrzowskich kursów wokalnych, warsztatów, lekcji śpiewu solowego, organizacja wydarzeń kulturalnych w regionie. Współpracujemy z filharmoniami popierającymi ideę promocji młodych adeptów sztuki wokalnej, z teatrami operowymi, zespołami muzyki dawnej, orkiestrami kameralnymi, festiwalami muzyki klasycznej oraz organizatorami kursów i konkursów wokalnych.

LETNIA AKADEMIA ŚPIEWU organizowana jest co roku na przełomie lipca i sierpnia w Sopocie. To mistrzowskie kursy i warsztaty wokalne oraz ogólnopolski przegląd młodych śpiewaków operowych. Celem akademii jest wspieranie edukacji artystycznej młodzieży, uczniów, studentów i absolwentów szkół i uczelni muzycznych. Brało w niej udział już ponad 180 uczestników z Polski i zagranicy (Rosja, Ukraina, Słowacja, Niemcy, Chiny). W latach 2009 - 2015 kursy mistrzowskie prowadzili znakomici pedagodzy śpiewu solowego: prof. Charlotte Lehmann (Niemcy), prof. Rudolf Piernay (Niemcy), prof. Jadwiga Rappe, prof. Eva Blahova (Słowacja), prof. Mark Rowlinson (WielkaBrytania), prof.Izabela Kłosińska, prof. Włodzimierz Zalewski, prof.Henryka Januszewska - Stańczyk, prof. Piotr Kusiewicz, prof. Urszula Kryger, prof. Ella Susmanek (pianiści), prof. BogdanMakal, prof. RyszardMinkiewicz, prof. Wojciech Maciejowski, dr Katarzyna Dondalska, prof. Paul Esswood (WielkaBrytania) oraz prof. Bożena Harasimowicz.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WOKALNY IMPRESSIO ART odbywa się co roku w Sopocie. Ma za zadanie wyłonić z grupy uczestników Letniej Akademii Śpiewu najpiękniejsze głosy, które następnie są promowane przez agencję Impressio Art Management na polskim rynku muzykiklasycznej. Nagrodami w konkursie są przede wszystkim koncerty promocyjne dla laureatów. Fundatorami byli dotychczas: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Przemyskie Centrum Kultury ZAMEK, AmbasadaPolski w Irlandii, Opera Bałtycka w Gdańsku, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Filharmonia Śląska w Katowicach, Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Filharmonia Częstochowska, Gdański Festiwal Muzyczny, Festiwal Sopot Classic, Agencja Pro Arte -Trojanowscy z Białegostoku.

FESTIWAL - SOPOCKIE DNI SZTUKI WOKALNEJ to kontynuacja idei Letniej Akademii Śpiewu i Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Impressio Art poszerzona o imprezy towarzyszące, jakimi są koncerty gwiazd polskiej i światowej klasy wokalistyki, koncerty młodych talentów - laureatów poprzednich edycji konkursu, jak również innych polskich konkursów wokalnych, wykłady, spotkania publiczności z artystami danej edycji festiwalu.

INTERNATIONAL HANS GABOR BELVEDERE SINGING COMPETITION
Od 2014 roku Prof. Bożena Harasimowicz oraz Akademia Muzyczna im. S.Moniuszki w Gdańsku jest oficjalnym partnerem i organizatorem przesłuchań kwalifikacyjnych do konkursu w Polsce.

NAUKA ŚPIEWU SOLOWEGO
Prof. dr hab. Bożena Harasimowicz
Artystka śpiewaczka - sopran, wykłada na Wydziale Wokalno - Aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Udziela także prywatnych lekcji śpiewu solowego dla kandydatów pragnących przygotować się do egzaminów wstępnych na w/wym. uczelnię.

Więcej na www.bozenaharasimowicz.pl