52.2069262 18.6682418

Autos Sp. z o.o. Oddział w Kole

Pokaż kontakt e-mail, www
Poproś o ofertę
Umów spotkanie

Sienkiewicza 90Koło

Zadzwoń i poinformuj Firmę, że dzwonisz z nf.pl

lub podaj numer telefonu i poczekaj na kontakt od firmy

O nas

Firma Autos powstała w Solcu Kujawskim 1 lutego 1991 roku pod nazwą „AUTOS” s.c. Na początku swojej działalności zajmowała się sprzedażą części zamiennych do pojazdów ciężarowych, tj. KAMAZ, LIAZ, TATRA, AVIA, JELCZ, BRANDYS itp. Wraz z pojawieniem się na polskich drogach coraz liczniejszego taboru produkcji zachodniej i tym samym wzrostu zapotrzebowania na części zamienne, powstała konieczność rozszerzenia działalności o pakiet części do takich pojazdów jak: MERCEDES, MAN, SCANIA, VOLVO, DAF, IVECO, RENAULT TRUCKS, naczep i przyczep: TRAILOR, FRUEHAUF, KAESSBOHRER, SCHMITZ, KOEGEL. Jak również osi i zawieszeń: BPW, SAF, ROR, GIGANT, SMB.

W 1993 roku Autos przekształciła się w firmę jednoosobową PPHU AUTOS, a jej właścicielem został Marek Sałek. W dwa lata później AUTOS została autoryzowanym koncesjonerem Renault Trucks. Rozpoczęto sprzedaż nowych i używanych samochodów ciężarowych Renault w pełnej gamie oraz uruchomiono pierwszy autoryzowany serwis tej marki w Solcu Kujawskim. W kolejnych latach powstały takie same placówki warsztatowe w Inowrocławiu i Włocławku.
W 1998 roku firma AUTOS przekształciła się w spółkę i do tej pory funkcjonuje pod nazwą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „AUTOS” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W 2008 roku
Autos wyodrębnił dodatkowo dział sprzedaży części do autobusów. Również w tym roku wprowadziła na rynek własną markę części, która prężnie funkcjonuje pod nazwą ATP (Autos Truck Parts). Marka ATP to wysokiej jakości części przeznaczone do pojazdów użytkowych. ATP w swojej ofercie ma blisko 4000 produktów.

W trakcie swojej ponad 20-letniej działalności spółka Autos stopniowo poszerzała swoją sieć sprzedaży części zamiennych poprzez filie w całej Polsce. Na chwilę obecną bardzo rozbudowana sieć dystrybucyjna liczy sobie ponad 70 oddziałów i sklepów patronackich na terenie całego kraju oraz 10 filii na Słowacji i 6 w Czechach.

Na przestrzeni lat nawiązaliśmy współpracę z ponad 400 producentami i dostawcami z całego świata. A łączna powierzchnia naszych magazynów wynosi na dzień dzisiejszy 45 tysięcy m2. Stawiamy na ciągły rozwój i staramy się codzienne doskonalić swoja wiedzę. Wszystko w trosce o jak najwyższy standard obsługi klienta.