52.2131708 21.0237349

Komitet Ochrony Praw Dziecka

Pokaż kontakt e-mail, www
Poproś o ofertę
Umów spotkanie

Flory 7/6Warszawa

  • tel: 228482424
  • fax: 228480720
  • kopd.pl

Zadzwoń i poinformuj Firmę, że dzwonisz z nf.pl

lub podaj numer telefonu i poczekaj na kontakt od firmy

O nas

KOPD udziela kompleksowej pomocy prawnej, psychologicznej, pedagogicznej dzieciom, ich rodzicom i opiekunom. Pomoc ta udzielana jest w Komitecie Ochrony Praw Dziecka w Warszawie( ul Hoża 27A lok 5.

Wszystkie wymienione formy pomocy są bezpłatne. Komitet Ochrony Praw Dziecka istnieje od 1981 r. i jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, której misją jest ochrona praw i interesów dziecka. Podejmuje działania interwencyjne, upowszechnia znajomość praw dziecka wśród dzieci i dorosłych oraz ujawnia przypadki ich naruszenia.

Przeciwdziała skutkom łamania praw dzieci a także podejmuje szereg inicjatyw na rzecz doskonalenia systemu praw dziecka. Komitet jest stowarzyszeniem wyższej użyteczności publicznej, nie prowadzi żadnych działań dochodowych bądź komercyjnych.

Przez lata działania udało się mu w dużym stopniu wpływać na zmianę postaw społecznych w traktowaniu dziecka i jego prawa do szczęśliwego dzieciństwa. Swoją pracę, trwającą już pod ponad 25 lat, traktuje jako misję. Pomaga tym, którzy nie są w stanie samodzielnie bronić swoich praw dzieciom i ich opiekunom.